Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Yayla çorbası herkesin çok severek yediği çorbalardan biridir. Hem kış hem de yaz aylarında bolca tüketilen ve yoğurtla yapılan en güzel çorbalardan biri olan yayla çorbası yanına yapılabilecek çok çeşitli yemeklerle birlikte severek tüketilebilir.

Yayla çorbasının üzerine yapılan naneli bir sos çorbanın hem görüntüsünü daha güzel bir hale getirecek hem de lezzetine lezzet katacaktır.

Köfte ve Patates Kızartması 

Köfte ve patates kızartması birçok çorba yanında keyifle yenilen yemekler arasında yer alıyor. Özellikle yayla çorbası yanında çok güzel gidiyor ve sıkça tercih ediliyor.

Bamya Yemeği

Yayla çorbasına eşlik edebilecek ve sonrasında hazla yenebilecek yemeklerden biri de bamya yemeği. Bir miktar kuşbaşı etle birlikte hazırlanmış olan bamya yemeği yayla çorbası yanında çok güzel gidiyor.

Bulgur Köftesi

Bulgur köftesi hazırlanıp haşlandıktan sonra üzerine biraz salçalı ve sarımsaklı bir sosla sunum yapılırsa yayla çorbası yanında muhteşem oluyor.

Bulgur köftesi hem yapımı çok kolay hem de oldukça besleyici bir köfte olarak yayla çorbası yanında çokça tercih edilen yemekler arasında yer alıyor.

Nar Ekşili Salata

Özellikle mevsim sebzelerinden hazırlanmış ve bolca nar ekşisi ilave edilmiş bir salata yayla çorbası yanında keyifle tüketilecek besinler arasında yer alıyor.

Taze Fasulye

Özellikle yaz aylarında sebze severler için çok güzel bir tercih olan taze fasulye yemeği, yayla çorbası yanında da muhteşem oluyor.

Bol zeytinyağı ile yapılmış zeytinyağlı taze fasulye yayla çorbası yanında keyifle tüketiliyor.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir