Yeşil Fasulyenin Yanında Ne Gider

Yeşil Fasulyenin Yanında Ne Gider

Yeşil Fasulyenin Yanında Ne Gider

Vitamin değeri yüksek olan yeşil fasulyeyi çocuklarınıza sevdirmek için yanında farklı lezzetler ile sunmanız önemlidir.

Yeşil fasulye Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden birini oluşturmaktadır. Kavurmalı ya da domatesli olarak sulu yemeği yapılmaktadır.

Yeşil fasulye kimi zaman turşu olarak da kullanılabilmektedir. Peki, yeşil fasulyenin yanına ne gider?

Kuru Cacık

Yeşil fasulye ile en çok yakışan lezzetlerden biri cacıktır. Sulu cacık ya da meze tarzı cacık ile sofralarınıza lezzet katabilirsiniz.

Süzme yoğurt ve küp küp doğranmış taze salatalıklar ile kuru cacık mezesi hazırlayabilirsiniz.

Erişteli Pilav

Taze fasulye yemekleri ile en çok beğenilen ve aranılan lezzetlerden biri de pilav çeşitleridir. Taze fasulye ile pirinç ya da bulgur pilavı çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Farklı pilav tercihi kullanmak isteyen kişiler taze fasulye yemekleri ile erişteli pilavı tercih edebilirler.

Et Kavurma

Taze fasulye yemekleri ile kırmızı et en çok yakışan et türüdür. Dilerseniz taze fasulyelerin içine kırmızı kuşbaşı doğranmış etleri kullanabilirsiniz.

Etsiz taze fasulye yemeklerinin yanına erişte pilavı ile birlikte et kavurmayı da tercih edebilirsiniz.

Tarhana Çorbası

Kış aylarında içinizi ısıtacak bir çorba ile taze fasulye yemekleri yapabilirsiniz. Kıymalı tarhana çorbası taze fasulye yanına yakışan çorba türlerinden biridir.

Sulu Köfte

Hem çorba hem de yemek olarak kullanabileceğiniz lezzetlerden biri olan sulu köfteyi taze fasulye yemekleri ile birlikte tüketebilirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.