Ygs’ye Nasıl Çalışılır? Çalışma Yöntemleri Nelerdir?

Ygs’ye Nasıl Çalışılır? Çalışma Yöntemleri Nelerdir?

Ygs’ye Nasıl Çalışılır? Çalışma Yöntemleri Nelerdir?

Üniversiteye girecek olanların karşılaşacağı ilk aşama YGS’dir. Açılımı: ” Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı” olarak bilinir.
Önümüzde bir sınav var ve başarılı olmak istiyorsak. Öncelikle dersi derste dinlemeli anlatılan konu ile ilgili ufak notlar tutmalıyız. Daha sonra evde, gördüğümüz konu ve notları göz gezdirmeliyiz ve eksik ya da kaçırdığımız noktaları saptaya bilelim. Bu aşama çok önemlidir. Bütün araştırmalar söyler ki ne kadar süre çalıştığın değil ne kadar verimli çalıştığın önemlidir. Anlayarak ve konuya dikkatimiz vererek yaptığımız çalışma ve sonrasında konu ile ilgili çözülen sorular bizlere büyük katkı sağlamaktadır. En verimli çalışma metodu ana hatları ile böyledir Dilerseniz diğer çalışma yöntemlerine hep birlikte göz atalım:

1. Kendinize bir çalışma programı hazırlayın abartı olmasın uyabileceğiniz size uygun bir program olmasına özen gösterin

2. Derste aldığınız notları mutlaka evde gözden geçirin

3. Konu tarama testlerinde yapamadığınız soruları nerde yanlış olduğuna bakın. Gerekirse o konuyu baştan tekrar çalışın.

4. En verimli çalışma süresi maksimum 40 dakikadır. Her 40 dakikada bir ufak molalar verin.

5. Her hafta düzenli olarak genel deneme sınavı yapın kendinize bu size sınav deneyimi ve stratejisi kazandıracaktır.

6. Sınava gireceğiniz güne kadar kendiniz tüm olumsuz yorumlardan ve düşüncelerden uzak tutun.

7. Beslenme ve uyku düzeni sağlayın. Sabaha kadar uykusuz kalıp ders çalışmak sizi sadece geri götürür.

8. Son olarak hazırladığınız programa haftada bir kendinize ayıracağınız bir zaman bırakın bu sizi motive edecek ve dersler daha kolay adapte olmanızı sağlayacaktır .

ygs-ye-nasil-calisilir

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.