Yoğurdun Yanında Ne Gider

Yoğurdun Yanında Ne Gider

Yoğurdun Yanında Ne Gider

Yoğurt birçok yemekle birlikte tüketilen bir yiyecektir. Yaz kış sofraları süsleyen yoğurt lezzetli olduğu kadar sağlıklı da olan bir besindir.

Yoğurdu bolca çeşitlendirerek tüketebilmek mümkündür. Kimileri tatlıların yanında bile yoğurt yemeyi tercih ederken kimileri de meyve ile birlikte tüketmeyi sever hale gelmiştir.

Kızartma

Yoğurt yanında, yoğurt ile birlikte tüketilecek en güzel yemeklerden biri kızartmadır patates, kabak, patlıcan, biber gibi sebzeleri kızartarak sunum yapabilirsiniz.

Yanında veya üzerine sarımsaklı ya da sarımsak olmadan yoğurt ile servis edebilirsiniz.

Makarna

Makarnanın birçok çeşidi yoğurt ile birlikte tercih edilir. Makarnanın lezzetine lezzet katan yoğurt en fazla tüketilen besinler arasında yer almaktadır.

Makarnayı bir ana yemeğe dönüştürecek çeşitli şekillerde hazırlanmış yoğurtlu soslar sofralarda yerini bulmuştur.

Mantı

Mantının birçok çeşidi bulunuyor. Birçok yörede farklı şekillerde yapılan mantı yemeği en fazla yoğurtla birlikte tüketiliyor.

Mantı severlerin asla vazgeçemeyeceği yoğurt bu yemeği de lezzetlendirmeye devam ediyor.

Köfte Çeşitleri

Köfte çeşitleri sofralarda lezzetle yenen yemekler arasında bulunuyor. Köftenin yoğurt ile servis edilerek tüketilmesi bambaşka bir lezzetin oluşmasını sağlıyor.

Birçok besinle ve yemekle uyum sağlayan yoğurt köfte ile de iştahları kabartmaya devam ediyor.

Kebap Çeşitleri

Et yanında oldukça iyi giden yoğurt kebap çeşitlerinin hemen her türlüsünün yanında severek tüketiliyor.

Özellikle İskender ile birlikte tüketilmesi tercih edilirken diğer kebap çeşitleri yanında da sunularak muhteşem uyumun yakalanması sağlanıyor.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.