Sağlık

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir

Günümüzde birçok kişide yüksek tansiyon bulunmaktadır özellikle yaşlı olanlarda daha çok. Bazıları beslenme şeklini değiştirme ve stresten uzak durma gibi konuların yüksek tansiyonun kalkacağını sanıyor ama öyle bir şey yok tabi. Tansiyon rahatsızlığınız varsa ve gereken önlemler , tedavi yöntemleri yapılmazsa çok ciddi sorunlara neden olabilir bunlardan birisi de beyin hasarıdır.

Nedenleri

Hastalığın en büyük faktörlerinden birisi de genetik olmasıdır yani siz ne yaparsanız yapın genetikse yapacak bir şey yoktur. Bunun yanı sıra böbrek rahatsızlığı , tiroit rahatsızlıkları ,

kolesterol rahatsızlıkları ve hormon rahatsızlıkları bunlar rahatsızlığınızı ortaya çıkaran faktörlerdir. Aynı zaman da alkol , sigara , yaş , fazla kilo da hipertansiyonu ortaya çıkarmakta üstündür.

Belirtileri

Şimdi belirtileri neler hep beraber ona bakalım isterseniz ;

– Çarpıntı

– Baş dönmesi

– Ensede ağrı

– Nefes Darlığı

Tedavisi

En etkili tedavilerin arasında limon gelmektedir şimdi tanımını yapalım.

Limon : Limon kan damarlarını korur ve yüksek kan basıncını azaltıp tansiyonu dengede tutmaktadır. Bununla birlikte limonda çok miktarda C vitamini olduğundan kalp sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Tarifi : Sabahları 1 bardak suyun yarısı limon suyu olacak şekilde tüketin arkadaşlar emin olun size çok iyi gelecek yalnız günde çok fazla tüketilmesi hiç iyi değildir iyi sonuçlar alayım derken kötü sonuçlar alabilirsiniz.

gebelikte yüksek tansiyona ne iyi gelir hamilelikte yüksek tansiyona ne iyi gelir yüksek tansiyona ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu yüksek tansiyona ne iyi gelir maranki yüksek tansiyona ne iyi gelir uzmantv Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir yüksek tansiyona ne iyi gelir limon

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı