Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç Nedir?

Burçlar kişilerin doğum tarihleri temel alınarak hesaplanmaktadır. Söz konusu doğum tarihinde dünyadan güneşe doğru hayali bir dik çizgi çizilirken bu çizginin denk geldiği Zodyak grubu içerisinde yer alan yıldızlar burçların belirlenmesinde kullanılmaktadır. Toplam 12 burç bulunmakla beraber her bir burcun özellikleri de büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle burçların belirlenmesinde doğru verilerin kullanıldığından emin olunmalıdır.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burç hesaplaması için ise normal burç hesaplamasından veri olarak ufuk çizgisi temel alınmaktadır. Her burcu temsil eden yıldız 2 saatte bir düzenli olarak bu ufuk çizgisinden geçerken yükselen burcu hesaplanan kişinin doğduğu saat diliminde hangi burcun ufuk çizgisi üzerinde yer aldığı tespit edilir ve yükseleni bulunmuş olur. Ancak yükselen burç hesaplaması için mutlaka kişinin doğru doğum saatini vermesi önemlidir. Aksi halde yanlış yükselen burç hesaplaması kaçınılmaz olacaktır.

Yükselen Burç Yorumu

Yükselen burçların yorumları daha ziyade yorumlanan kişinin karakteristik özellikleri ile ilgilidir. Örnek vermek gerekirse son derece uyumlu özelliklere sahip olan su burcuna mensup olan bir kişinin daha saldırgan tutumlar gösteren ateş grubu üyesi olan bir yükselene sahip olması onun son derece zorlu bir yaşam tarzı sürmesine neden olmaktadır. Bazen iyimser çoğu zaman karamsar olan kişi bu ani ruh dalgalanmaları sonucunda psikolojik olarak etkilenebilir. Bu nedenle planlı gebe kalan anne adaylarının bebeğin burcu ve yükseleni için seçici olması önemlidir. Özellikle de bebeğin burcunu ayarlamak son derece gereklidir. Daha iyimser ruh özellikleri sergileyen bebeklere sahip olmak her annenin ortak isteğidir.

Yükselen Burcun Önemi Nedir?

Yükselen burçlar tamamen kişilerin karakter özelliklerine odaklıdır. Ülkemizde bu çok yaygın olarak uygulanmasa da yabancı ülkelerde insanlar evlenmeden önce mutlaka karşısındaki kişinin burç özellikleri ve yükselen burçlarını incelemekte, kendi burçları ile olan uyumlarını kontrol etmektedir. Örneğin son derece dağınık bir yapıya sahip olan aslan burcu ile titizlik hastası olan bir başağın evlenmesi o evde sürekli tartışma yaşanmasına neden olacak, aslan yaşadığı kısıtlamaya dayanamazken başak da yaşanan dağınıklık için kendisini sürekli huzursuz hissedecektir.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir