Yumurtanın Yanında Ne Gider

Yumurtanın Yanında Ne Gider

Yumurtanın Yanında Ne Gider

Yumurta, tam bir protein kaynağı olan besindir. Her öğünde tüketilir ve Türkiye’de çok fazla tüketilmektedir.

Fakat yumurta genelde kahvaltı öğünlerinde haşlanarak, yağda pişirilerek veya omlet haline getirilerek yapılır.

Yumurta ile birçok yemek yapılır ve yumurta her yemeğe ayrı lezzet katar. Özellikle ıspanak, patates ve sucuk ile çok güzel bir lezzet oluşturuyor.

Peki, yumurtanın yanında ne gider. Bu sorunun cevabı aşağıda daha detaylı bir şekilde verilmiştir.

Ispanak Yemeği    

Ispanak yemeği, gerçekten çok sağlıklı bir yemektir. Ayrıca çok özel bir lezzete sahiptir ve Türk mutfaklarında da yer almaktadır. Yumurta ile çok iyi gider.

İster yumurta ıspanak yemeğinin içerisine atılarak ister de yumurta ıspanak yemeğinin yanında yenebilir. Her iki şekilde de güzel olur.

Patates Haşlaması

Patates haşlaması, hem kolaylık açısından hem de lezzet açısından tercih edilen bir yemektir. Patates haşlaması da yumurtanın yanında iyi gider. Fakat yumurtayı haşlamak gerekir.

Sosis veya Sucuk Kızartması

Sosis ve sucuk kızartması, genelde her öğünde yapılan bir çeşit yemektir.

Sosis ve sucuk kızartması üzerine yumurta kırılarak lezzetli bir yemek yapılabilir veya yumurta tercihe göre yapılarak bu kızartmaların yanında yenebilir.

Kıyma Kavurma

Kıyma ile yumurta çok güzel bir ikilidir. Kıyma tavada kavrularak üstüne yumurta kırılabilir. Ya da yumurta kıyma kavurmanın yanında farklı şekillerde servis edilebilir.

Patates Kızartması

Patates yumurtanın yanında çok iyi gider. Patates kızartması da gerçekten yumurtanın yanında iyi gidebilecek bir yemektir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir