Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar

Kadınların genel olarak yüz tipi yuvarlaktır. Üstelik bunun kilo ile hiçbir alakası yoktur. Bir çok zayıf kadın son derece dolgun ve yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Kemik yapısıyla alakalı bu durum bir çok yüz şekline göre daha samimi bir ifade yansıtır. Yüz şeklinize uygun saç modelleri seçmek çok önemlidir. Örneğin; yuvarlak yüzler için kısa saçlar daha uygundur.

Yuvarlak Yüz Şekline En Çok Yakışan Kısa Saç Modelleri

  • Kabarık saçlarla yuvarlak yüz şeklinize hoş bir hava katmanız mümkün. Hacim ve yükseklik vereceğiniz saçlar yüzünüzle uyumlu olacaktır.
  • Doğru seçilmiş bir kakülle yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Özellikle kısa saçlarınızla kullanacağınız yan kaküller size ince bir yüz ifadesi kazandıracaktır.
  • Saçlarınızı ortadan ayırmak yerine yandan ayırarak daha orantılı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ortadan ayırdığınız saçlarınız yanaklarınızın büyük görünmesine sebep olabilir.
  • Yoğun ve iri bukleler yerine kullanacağınız dağınık saçlar, yuvarlak olan yüzünüzün daha geniş görünmesini engelleyecektir.
  • Güzel bir görüntüye sahip olmak için uzun saçlı olmak şart değil. Yuvarlak yüzler için kısa saçlar uzun saçlara göre daha etkileyici bir hava katıyor.

Yuvarlak Yüzlerin Kısa Saç Kullanımı

Yuvarlak yüze sahip bayanların kısa saç modelleri ile fark yaratması söz konusu olmamaktadır. Çok güzel bir yüze sahipseniz kısa saç tercih edebilirsiniz. Ancak genel anlamda kısa saç modelleri yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanların yüzünü daha fazla yuvarlak hale getireceği için tercih edilmesi sakıncalı olabilir. Her zaman saçları bakımlı tutabilecek, özellikle arka kısmını kabartarak saç şekline değer vermeye çalışacak olan bayanlar, bu model ile biraz fazla uğraşa da seçimini bu yönde kullanabilir. Yuvarlak yüz için keskin saç modelleri tercih etmelisiniz. Saçların arka kısmının daha kabarık olması için biraz fazla kat attırabilirsiniz. Bu yöntem ile sadece biraz su ve elle saç modelinizi yeni güne hazırlayabilirsiniz.

facebook Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar farklı Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar güzel Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar örnek Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar tumblr Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar yeni Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar modelleri Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar resimler Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saçlar tumblr

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir