Yüz şekline göre gözlük seçimi nasıl olmalı ? gözlük seçerken dikkat edilecek hususlar kriterler nelerdir ?

Yüz şekline göre gözlük seçimi nasıl olmalı ? gözlük seçerken dikkat edilecek hususlar kriterler nelerdir ?

Yüz şekline göre gözlük seçimi nasıl olmalı ? gözlük seçerken dikkat edilecek hususlar kriterler nelerdir ?

Birçok kişinin gözünde rahatsızlık olduğu zaman gözlük takar fakat sağlık gereksinimin yanı sıra dış görünüşüne önem veren yani aksesuar olarak da tercih edenler bulunuyor. Bu yüzden gözlük tercih etmeden önce şunu bilmeniz de fayda vardır her zaman yüz şeklinize en uygun gözlüğü alın. Rahatlık ve kullanışlı olması kadar çerçevenin de yüzünüze olması önemli bir konudur.

Aksesuar da görüntüyü tamamlamak için en çok tercih edilenler den biri gözlüklerdir özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir. Gözlük seçimini yüz şeklinize , saç , ten ve göz renginize göre seçin. Kendinize göre en uygun gözlüğü bulabilirsiniz fakat bu saydıklarımız unsurlar ile gözlüğünüz çakışırsa ortaya kötü bir sonuç çıkabilir. Şimdi yüz şekliniz için tercih edebileceğiniz çerçevelerin hepsi aşağıda bulunuyor aynı zaman da bazı ipuçlarını da sizlerle paylaştık.

Kalp Yüz Şekli

Evet arkadaşlar bu yüz şekli tam olarak ters üçgeni andırmaktadır ve alın çeneye göre daha geniş olmaktadır. Kalp yüz şekline sahip iseniz o zaman tercih edeceğiniz çerçeve ince metal yuvarlak çerçeve olmaktadır bu size daha çok yakışacaktır. Bu oval çerçeveler çenenin görüntüsünü yumuşatır ve aynı zaman da yüzün enine genişliğini de dengeler.

Dikdörtgen Yüz Şekli

Bu kategoride yer alanların yüzü daha uzun olmaktadır. Bu yüz şeklinin bir simetri görüntüsü bulunuyor ve eğer yanlış bir çerçeve seçilirse o zaman yüzünüz daha uzun görünebilir buna dikkat edin. Gözlük olarak da geniş olanları değil de kare ve yuvarlak olan çerçeveler size daha çok yakışacaktır. Farklı bir etki yaratmak için de isteyenler geometrik çerçeveler tercih edebilirler.

Oval Yüz Şekli

İşte en güzel kategorilerden birisine gelmiş bulunuyoruz eğer sizde bu kategorinin içerisine giriyorsanız o zaman çok şanslısınız. Çünkü yüz şekilleri arasında en ideali olarak kabul edilir. Çerçeve seçimi yapacak olanlar yuvarlak çerçeveleri tercih etmeyebilirler bunun yerine arkadaşlar geniş olmayan çerçeveler dışında tüm çerçeveleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekli

Yüzün eni ve uzunluğu birbirine yakındır ve bütün bir görünüme sahiptirler yuvarlak yüz kategorisinde yer alanlar. Yüzü yuvarlak olanlar varsa o zaman kıvrımlı olan çerçevelerden her zaman uzak durun. Size düz ve köşeli olan çerçeveler gider. İsteyenler koyu renkte çerçeveyi de tercih edebilir bu sayede farklı bir hava katabilirsiniz gözlüğünüze.

Kare Yüz Şekli

Kare yüze sahip olanların çene hatları güçlüdür ve geniş bir alına sahiptirler. Dikdörtgen yüz şekli gibi yüz uzundur ve neredeyse eşittir. Böyle bir yüz şekline sahip iseniz o zaman köşeleri yumuşatmak için oval çerçeveleri tercih edebilirsiniz emin olun size çok yakışacaktır.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir