Yüz şekline ve tipine göre kaş şekli nasıl olmalı? Hangi yüze hangi kaş yakışır?

Yüz şekline ve tipine göre kaş şekli nasıl olmalı? Hangi yüze hangi kaş yakışır?

Yüz şekline ve tipine göre kaş şekli nasıl olmalı? Hangi yüze hangi kaş yakışır?

Kaşlar yüzde oluşan duyguların en büyük göstergesidir. Kaş şeklinin farklı oluşu, kişilerin yüzlerinde ki ifadeleri de değiştirmektedir. Bu sebeple yaşın değişmesi kaş şeklininde farklı bir görünüm almasını sağlar.

Hangi Yaşa Hangi Saç Şekli

Yaşa göre uygulanan kaş şekilleri yüzde ki anlamı da farklı şekilde etkiler.20 ‘li yaşlar da kişilerin en doğal en dinamik olduğu yaşlardır. Uzmanlara göre, gençlerin bu yaşlarda kaşları ile çok fazla oynamamalılar. Çok fazla ve derin şekil değişimlerinin ileriki dönemlerde yapılmasının doğru olacağı bilinmektedir. Fakat çok gür kaşları olan gençler, sadece düzeltme ve fazlalıkları alma konusunda biraz hassasiyet göstermelidirler.30 yaşlarında ise şekilleri bozulan kaşların, eski halini alması istense bile bu mümkün olamayacaktır. Ancak çok uzun süre alınmadığı taktirde eski şekline dönmesi sağlanabilir. Yapılması gereken tek şey o an için yüze uygun kaş modelinin seçiminin doğru bir şekilde yapılmasıdır.40 yaşlarında bayanlar, yaşlarından dolayı ciltlerinde oluşan sarkmalar sonucunda kaşlarında doğal olarak sarkmaya başlaması sonucu, mümkün olduğu kadar uç kısımlarını incelterek kaşlara kalkık bir görünüm verilmeye çalışılmalıdır. Kaşın baş kısmından inceltme yapılmaması yüzün daha genç görünmesini sağlayacaktır.

Yüz Şekline Uygun Kaş Şekli, Yaşa Göre Nasıl Olmalıdır?

Yaş kaç olursa olsun şekillendirmekte en az duruş kadar önem taşımaktadır.

  • Cetveli dudak bitim noktasından, burun kanadından geçecek şekilde tutulmalı. Kaşların başlama noktası da böyle belirlenmektedir. Daha sonra da dudağın ortasından gözün dışına doğru cetvel tutulur. Bu hizalama sayesinde kaşın başlangıç ve bitim noktası belirlenir.
  • Kaşlar kaş fırçası ile aşağı ve yukarı taranarak uzun kaşlar kesilmeli
  • Kaşların arasında ki açıklık iyi ayarlanmalı. Açıklığın azlığı sert bir görünüme, açıklığın çoğalması ise büyük bir burun görünümüne neden olur.

Göz Şekline Göre Kaş Modeli

Bayanlar çocukluk dönemlerinden yaşlılık dönemlerine kadar değişik yüz ifadelerine bürünürler. Bunun en büyük sebebi yüzde ki yaşlanma ve sarkmalardır. Böyle olunca da gözlerin şeklide yaşa bağlı olarak daha kısık bir görünüm almaktadır. Yüzün ve gözlerin ifadesi değiştikçe kaşlarında şekli değişecektir. Bu seferde göz şekline göre kaşlara model vermek gerekir.

Eğer gözler küçülmüş ve kısılmış ise kaşların çok fazla alınması doğru olmayacaktır.

Eğer ki yaşa bağlı olarak gözlerde içe çökkünlük var ise Böyle bir durumda kaşların sadece üstlerinden alınarak kaş çizgisinin de aşağıya inmesi sağlanmalıdır.

Göz kapaklarında düşme olduysa, kaşların biraz geniş ve hafif düz bir şekilde alınıp şekil verilmesi uygun olacaktır. Böyle bir şekil oluşturan gözlerde yukarı doğru kavis verilmemelidir. Takma kaş gibi duracaktır.

Kaşlarda tüy azalması nedeni ile kısalık oluşmuş ise kaş kalemi ile doğal bir şekil verilmelidir.Ayrıca seyrek kaşları olan kişilerinde pudralı kalem kullanılması çok iyi olacaktır.Bu kullanımda doğal bir görünüm oluşmasını sağlar.

Doğal kaş rengi siyah olmayan kaşların, siyah kalemle boyanması doğru olmayacaktır.

 

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir