Zayıf görünmek için ne yapabilirim ? Yolları yöntemleri ve önerileri

Zayıf görünmek için ne yapabilirim ? Yolları yöntemleri ve önerileri

Zayıf görünmek için ne yapabilirim ? Yolları yöntemleri ve önerileri

Her bayanın tek istediği ince ve fit görünmektir şimdi fazla kiloya sahip olan bayanlarımız vermiş olduğumuz bilgileri okuyunca çok sevinecekler. Göbek ve basen bölgenizde fazlalıklar varsa onları gizleyebileceksiniz ve bunun yanı sıra da boyunuzu uzun , belinizi de ince göstereceksiniz işte birkaç tane basit ipuçlarımız.

Vücut Tipiniz

İlk olarak kıyafet seçmeden önce vücut tipinizi öğrenmeniz gerekmektedir hileler konusuna başvuracağımızdan dolayı bu önemlidir. Vücut şekilleri şöyle tanımlanıyor biliyorsunuzdur elma vücut , armut vücut , ters üçgen , dikdörtgen ve kum saat gibi. Hem alt , hem de üst yarınızı dengede tutabilmek için vücut tipiniz nasıl onu öğrenmelisiniz. Örnek verecek olursak geniş kalçanız ve küçük göğüsleriniz var o zaman armut tipi vücudunuz vardır bunun gibi. Bu durumda kombin şu şekilde yapılır ; koyu renkli sade alt ve renkli bir bluz ile kombine yapılabilir. Geniş omuzlara sahip olanlar da ters üçgen vücuda sahiptirler sizler de hacimli görüntüyü vücudunuzun alt yarısına yansıtabilirsiniz. Bunun için de genel olarak renkli etekler ve düşük bel olan kalın kemerli pantolonları seçebilirsiniz.

Vücudu Saran Elbiselerden Uzak Durun

Fazla kilonuz bulunuyorsa o zaman vücudunuzu sımsıkı saracak kıyafetlerde kaçının yani şu kıyafetlerden ; tişört , etek , bluz , pantolon gibi. Basen ve karın bölgenizde fazlalık varsa o zaman eğer skinny kot pantolon ve tayt giyecekseniz üstünüze kesinlikle uzun bir bluz tercih edin bu şekilde görüntüyü dengelemiş olursunuz.

Renk Ve Desen Nasıl Kullanılır

Birçok kişi fazla kilolarını gizlemek için koyu renkte elbiseleri tercih ederler. Fakat sadece bunu yapmanız gerekmiyor aynı zaman da birbirleri ile uyumlu kombin yaparsanız da kilolarınızı gizlemiş olursunuz. Eğer fazla kilo probleminiz varsa renk olarak canlı ve dikkat çekici renklerde değil de daha çok küçük desenli olanları seçmeniz de fayda vardır.

Bilinçli Alışveriş Yapma

Birçok moda tasarımcısı bayanların ince görünmek istedikleriniz biliyorlar ve bu yüzden farklı farklı koleksiyonlar tasarlıyorlar. İşte sizler de alışverişe çıkacağınız zaman ince görünmek istiyorsanız o zaman bu tasarlanan kıyafetlere mutlaka göz atın. Bir tane elbiseye örnek verecek olursak her iki yandan boydan kalın şeritler bulunan ve orta kısmı da açık renk olan elbiseler sizlere çok yakışacaktır.

İç Çamaşırı Önemlidir

İnce ve orantılı görünmek isteyenler için iç çamaşırları çok önemli bir konudur bu birçok bayan tarafından fark edilmese de bu böyledir. Büyük ve sarkık göğüslü olanların kiloları daha çok ortaya çıkar. Bu yüzden terciğiniz her zaman toparlayıcı ve küçültücü özelliği sahip olan sütyenlerden yana olsun. Bunun yanı sıra korse etkisi olan toparlayıcı çorabı da giymiş olduğunuz elbisenin altına giyin bu şekilde bacak , bel , kalça ve karın bölgenizin daha şekilli durmasını sağlarsınız.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir