Zeliha İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Zeliha İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Zeliha İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Zeliha adının kökeni Arapça’ dır. Zeliha adı Kur’ an – ı Kerim içerisinde yer almakta olan bir kız ismidir. Türkiye’ de toplamda 153.398 kişinin Zeliha adına sahip olduğu tespit edilmiştir. En çok tercih edilen 291. İsimdir. Zeliha isminin anlamı ’’ su perisi ’’ dir. Aynı zamanda Hz. Yusuf’ un eşinin de adıdır.

Zeliha İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenilen Bazı Karakteristik Özellikler

Zeliha adına sahip bireylerin ruhsal hayata çok düşkün olduğu gözlenmiştir. Maneviyat, onlar için oldukça önemlidir. Oldukça iyi bir zihin analizi yaparlar, bu yüzden de iyi bir eleştirmenlerdir. Atılganlardır, düşündüklerini içlerinde tutamazlar. Sır saklamayı bilirler bu yüzden de gerçekten de sahip olunabilecek en güzel arkadaşlıklara sahiptirler.

Çevreleri geniş olsa da tanımadıkları insanlara karşı çok katı ve mesafeli davranırlar. Bu da olumsuz özelliklerinden biridir. Analitik zeka üzerinde gelişme gösterebilirler. Çoğunlukla sorumlu bireylerdir. Aileyi kalkındıran kişiler onlardır denilebilir. Kitap okumayı ya da araştırma yapmayın sevdikleri gözlenmiştir.

Mantıklı düşünürler. Duygularını pek belli etmezler veya duyguları tarafından ele geçirilmezler. Karşılarındaki insanların onları daima huzurlu ve şefkatli hissettirmesini beklerler. Aşırı derecede bağlanmazlar ancak bağlarını da çabuk koparmazlar. Bazen değişkendirler. Buna rağmen hayatlarını bir süre sonra belli bir düzene oturturlar.

Dinlemeyi değil konuşmayı severler. Her konuda belli bir fikirleri vardır ve bunu mutlaka belirtirler. Ciddiye alınmazlarsa bozulup darılabilirler.

Zeliha İsminin Anlamı Nedir

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.