Dini Konular

Zenginlik Duası Denenmiş Etkili Dualar

Zenginlik için yapılacak olan duaların başında, Al-i İmran duası gelmektedir. Bu duayı gün içinde 41 defa okuyabileceğinizi ve bundan sonra da özel olarak dua edebileceğinizi söyleyebiliriz. Al-i İmran duası, çok büyük bir fazilet içermektedir. Dolayısı ile de vakit namazlarından sonra ya da diğer vakitler içerisinde bu duayı ederek mülk sahibi olabilmek için dua edebilirsiniz.

Servet Duası

Servet elde edebilmek için yapılan zenginlik duası, Müslüman olan kişilerin maddi yönden sıkıntı çekmeleri durumunda yapılabilmektedir. Peygamber efendimizin de buyurduğu gibi, mülk için dua edilebilir. Kişinin mülk sahibi olması durumunda da şükür etmek gerekmektedir. Mülkün tek sahibi Allah olduğu için, Allah’a şükür etmek bu durumda çok önemlidir.

Vakıa Suresi

Zenginlik için okunacak dua için, Vakıa suresini okuyabileceğinizi de söyleyebiliriz. Bu sureyi okuyarak mülk sahibi olabilmek için dua edebilirsiniz. Ayrıca vakit namazlarından sonra edilen dualar için de aynı şekilde, gönlünüzdeki mülk için dua edebilirsiniz. Özellikle de ev sahibi olabilmek ya da bunun gibi zaruri bir ihtiyaç için söz konusu sureyi okuyabilir ve Allah’a dua edebilirsiniz.

Söz etmiş olduğumuz bu sure ya da dualar ile Allah’a dua ettikten sonra, Allah’ın izni ve takdiri ile istediğiniz mülke sahip olabilirsiniz. Bu açıdan Allah’ın rızası çok önemlidir. Duayı ve tövbeyi hayatına geçirmiş olan insanın dualarının daha faziletli olduğunu söyleyebiliriz.

zenginlik duası Zenginlik için denenmiş dualar

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Selam.ben ne ıs yaparsam tersıne gıdıyor.bende bıraz olsada kendımı toparlamak ıstıyorum.lutfen bana yardımcı olurmusunuz.

    1. önce tevbe et. ALLAH CC yasak ettiklerinden kaçın,emrettiklerini uygula.bak gerisi nasıl olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı