Zeytinyağının saça faydaları nelerdir nasıl uygulanır? Hızlı saç uzatma ve dökülmesini engellemek için Zeyrinyağı

Zeytinyağının saça faydaları nelerdir nasıl uygulanır? Hızlı saç uzatma ve dökülmesini engellemek için Zeyrinyağı

Zeytinyağının saça faydaları nelerdir nasıl uygulanır? Hızlı saç uzatma ve dökülmesini engellemek için Zeyrinyağı

Zeytinyağı Nedir?

Genelde her türlü yağ, hücreler için yaşam kaynağıdır. Çünkü vücudun canlı kalabilmesi, enerji ile mümkündür. Enerji ise yağlardan elde edilir. Özellikle sinir hücrelerinin aktive olması için gerekli olan yağlar, dokularda depolanarak gerektiği zaman ise enerji üretimine dönüşür. Bazı çeşit vitaminler ise yağda erime özelliğine sahiptirler. Bunlar A, D, E, K vitaminleridir. İşte zeytinyağı da bu yağlardan birisidir. Zeytinyağının saça faydaları…

Zeytinyağının Saça Faydaları Nelerdir?

  • Zeytinyağının kepek için kullanımı, bu yağın cilde masaj yaparak kullanılması ile mümkündür. Çoğunlukla saç derisinde oluşan kuruluk, pullanmaya sebep olmaktadır. Bunun giderilmesi için ise haftada 1 kez saç derisine masaj yaparak uygulanması, kepeklenmenin sona ermesini sağlayacaktır.
  • Zeytinyağının saçlarda ki kırılma için kullanımı, çeşitli dış etmenlerin neden olduğu saç uçlarında ki kırılmanın, zeytinyağı masajı ile onarılmasıdır. Soğuk kış günlerinde soğuk nedeni ile yazın ise güneş nedeni ile saçlarda oluşan kırıklar, haftada 1 kez zeytinyağının saç köklerinden uçlarına dek sürülüp, yarım saat bekletilmesi ile beslenen saçlar da kırılma görülmez. Başka bir şekilde kullanım ise her gün ya da banyodan sonra saç uçlarına sürülmesi ile olabilir.
  • Saçların yumuşak ve kolay şekillenebilmesi için zeytinyağının kullanımı, saç diplerine ve bütün bir saça sürülerek uygulaması ile olur. Zeytinyağının her konuda olduğu gibi saçlarda da yumuşatma özelliği vardır. Haftada bir uygulandığı takdir de saçların ne kadar yumuşacık olduğu rahatlıkla görülebilir.
  • Zeytinyağı ile saç uzatma şekli, hafta da bir bu yağı sürerek masaj yapma şeklinde olur. Hızlı bir şekilde uzayan saçlara sahip olmak isteyen her insan zeytinyağından faydalanabilir. İçinde bulunduğu vitaminler sayesinde hem saç derisini besleyerek, hem de saçları besleyerek uzamanın hızlanmasına yardımcı olur. Bu uygulamalar da en çok dikkat edilmesi gereken özellik yağın organik olmasıdır. Buna ne kadar dikkat edilirse saçlarda o kadar çok beslenir ve çabuk uzar.
  • Güçlü ve parlak saçlar için zeytinyağının kullanımı, nemlendirici yerine kullanımı ile mümkündür. Zeytinyağı kullanımı ile saç ersisinde ki kuruluk giderilip saçlarında neminin ayarlanması sağlanacaktır. Bu sayede saçlar da daha parlak ve canlı durur.

Bazı elektronik aletler yüzünden ve bazı saç uygulamaları nedeni ile saçların çok rahatlıkla yıpranması söz konusu olabilir. Zeytinyağı bu yıpranmış kısmı rahatlıkla örterek saçların daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlar. Dış etmenlere karşı da saçlarda koruyucu kalkan oluşturur.

Zeytinyağının Saçlara Uygulanması

Zeytinyağını kullanmak, uygulama şeklini bilmekle alakalıdır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da uygulanılması gereken bir takım doğrular vardır.Bunlar;

İlk önce saçların taranmasıdır.

Daha sonra zeytinyağının yerlere damlamasını engellemek için tedbir almaktır.

Ilık bir zeytinyağı elde edebilmek için yağın ılınabileceği bir ortam oluşturulmalıdır.

Ilınan zeytinyağı ile saç diplerine masaj yapılmalıdır. Daha sonra da Tarık yardımı ile saç diplerine ve saçlara masaj yapılmalıdır.

Saç üzerinde, zeytinyağı yarım saat bekletilmelidir.

Ardından da saçlar, soğuk su ila yıkanmalıdır.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir