Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider

Yaz aylarında sıklıkla taze olarak, kışın ise derin dondurucuda bekletilerek tüketilen, bol vitaminli ve son derece sağlıklı bir bakliyat olan barbunyanın genellikle zeytinyağlı pişirilen hali tercih edilir.

Zeytinyağlı olarak servis edilen barbunya, genellikle sofralarda meze olarak yerini alan bir yemektir.

Soğuk servis edilmesine karşın, etli olarak da pişirilebilen zeytinyağlı barbunyanın yanında tercih edilebilecek pek çok çeşitte yemek bulunuyor.

Pirinç Pilavı

Zeytinyağlı barbunyanın yanında tercih edilebilecek ve bu meze türüne en uygun yemek pirinç pilavıdır.

Barbunya denildiği zaman akıllara ilk gelen yemek de pirinç pilavı olduğu için bu iki yemeğin birbirlerine çok yakıştıkları söylenebilir.

Mevsim Salata

Zeytinyağlı barbunyanın yanında pilavla beraber servis edilebilecek bir öğe de mevsim salatadır.

Özenle ve mevsimin sebzeleriyle hazırlanacak bir mevsim salata, zeytinyağlı barbunya ve pirinç pilavını tamamlayıcı olacaktır.

Cacık

Zeytinyağlı barbunya ve pirinç pilavının yanına yakışacak bir diğer öğe ise cacıktır. Bu yemeklerin yanında hem tamamlayıcı hem de son derece lezzetli bir alternatif olarak seçilebilir.

Makarna 

Etli şekilde pişirilip tüketilen zeytinyağlı barbunyanın yanında makarna gibi bir alternatif yemek de yer alabilir.

Eğer etli şekilde barbunya tercih edilmeyecekse makarnayı kıymalı şekilde yapabilir ve et lezzetini bu şekilde yemeğinize katabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Pirinç pilavı tercih etmeyenler için bir diğer seçenek ise bulgur pilavı olabilir. Genellikle pirinç pilavı ile tüketilse de bulgur pilavı da zeytinyağlı barbunyanın yanına yakışan bir ana yemektir.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir