Zeytinyağlı Biber Dolması Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Biber Dolması Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Biber Dolması Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı biber dolması, zeytinyağı kullanılmasında dolayı hem sağlık açısında hemde lezzet açısından çok güzel bir yemektir.

Her yemeğin yanında rahatça yenebilir ve servis edilebilir. Türk mutfaklarında da fazlaca yer alan bu yemek, taze biber, pirinç ve zeytinyağının çok güzel birleşimidir.

Özellikle zeytinyağlı biber dolması, ana yemek olduğu için genellikle yanına yan yemek veya sadece bir çorba yapılarak servis edilir.

Makarna

Makarna, hem kolay yapılışı hem de lezzetli olduğundan dolayı her yemeğin yanına yan yemek olarak yapılır.

Zeytinyağlı biber dolmasının yanına da iyi gidebilecek bir yemektir. Bu yemeğin yanında yan yemek olarak servis edilebilir.

Şehriye Çorbası veya Mercimek Çorbası

Şehriye çorbası ve mercimek çorbası, güzel bir lezzete sahip iki çorbadır. Zevklere göre bu iki çorbadan biri zeytinyağlı biber dolmasının yanında tercih edilebilir. Bu iki çorbada bu yemeğin yanında iyi gider.

Patates Yemekleri

Patates yemekleri her yemeğin yanına yakışır. İster sulu şeklinde ister kuru şeklinde servis edilsin. Her iki şekilde de zeytinyağlı biber dolmasının yanına yakışır.

Barbunya Yemeği

Barbunya yemeği gerçekten zeytinyağlı biber dolmasının yanına iyi giden bir yemektir. Bu ikili sofraların lezzetini arttırır.

Et Yemekleri

Eğer zeytinyağlı biber dolması etsiz yapılmışsa yanına et yemekleri yaparak daha doyurucu bir menü hazırlanabilir. Bu yüzden et yemekleri de yanına iyi gider.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.