Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı yemekler, Türk mutfağının vazgeçemediği yemekler arasındadır. Zeytinyağlı enginar yemeğini salçalı ve de terbiyeli yaparsanız eğer sıcak ve de ana yemek olarak sofranızda sunabilirsiniz.

Bunun haricinde de öğlen ya da akşam öğünlerinizde de ara sıcaklar ile birlikte, zeytinyağlı enginarınızı tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanında hangi yemekleri ya da salataları tercih edebileceğini bilmeyen herkesin damak tadına uygun lezzetleri sizler için araştırdık.

Etli Yeşil Fasulye

Mevsiminde alıp kışlık olarak hazırladığınız konserveleri etli tencere yemeği olarak, akşam ya da öğle öğünlerinizde tercih ederek hem besin değeri yüksek bir öğün hem de çok lezzetli bir öğün geçireceksinizdir.

Etli yeşil fasulye yemeğiniz ile birlikte zeytinyağlı enginar harika bir ikili olacaktır.

Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

Arpa şehriyeleri tavada tereyağında kavurduktan sonra içerisine pirinçleri ilave edip, karıştırdıktan sonra demlenmeye bırakabilirsiniz.

Demlendikten sonra ise zeytinyağlı enginar yemeğinizin yanında pirinç pilavınızı misafirlerinize sunabilirsiniz.

Zeytinyağlı sarma

Kuş üzümü ve de çam fıstıklı, tarçınlı bir zeytinyağlı sarmanın yanında, zeytinyağlı bir enginar yemeği ne kadar uyumlu ve de leziz olacaktır bir de siz düşünün.

Zeytinyağlı sarmanızın üzerine koyacağınız limon dilimleri ile de eşsiz bir tat yakalayacaksınız.

Kuru Köfte

Tavada ya da ızgarada yapacağınız kuru köfte yemeğiniz, zeytinyağlı enginar yemeğinize eşlik edebilecek bir tariftir.

Menünüzde hem sebze hem de et yemeklerine yer vermelisiniz.

Sebze Çorbası

Çok sayıda mevsim sebzesi ile birlikte hazırlayacağınız sebze çorbası, zeytinyağlı enginar yemeğinizden önce iyi bir açılış yapmanızı sağlayacaktır.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.