Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider

Pırasa soğan kökenli bir sebze olduğun kısmen doğal antibiyotik niteliğindedir.

Pırasanın sağlığa olan faylarını genel olarak sıralamak gerekirse, pırasa içerisinde bulunan vitamin ve besinler ile öncelikle kalp, kemik ve demir ve göz sağlığını korur.

Ayrıca iştah kapatıcı özelliği ile kilo vermeye yardımcı olur. Pırasa B9 vitamini, başka bir ifade ile folik asit açısından zengin olduğundan hamilelere önerilir.

Pırasanın sağlığa daha birçok faydası bulunmakta olup, bu sebepten dolayı sofralarımızda daha sık bulundurmak faydalı olacaktır.

Zeytinyağlı pırasa yanında ne gider sorusuna aşağıda madde madde öneri olarak şunlar sunulabilir.

Çorba

Sofralarımızın vazgeçilmez başlangıç içeceği olan sıcak bir çorba Zeytinyağlı pırasa yemeği öncesinde hem mideyi ısıtmak hem de yumuşatmak adına iyi olacaktır.

Çorba çeşitlerine örnek vermek gerekirse mercimek çorbası, domates çorbası, tarhana çorbası uygun olur.

Makarna

Makarna hemen hemen bütün yemeklerin yanına yakıştığı gibi zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanına da yakışır. Makarna kıymalı yapılabileceği gibi peynirli de yapılabilir.

Bulgur Pilavı

Mevsimine göre bol domatesli veya salçalı bir bulgur pilavı zeytinyağlı pırasanın yanına uygun olacaktır. Zeytinyağlı pırasanın içerisine pirinç konulduğundan, pirinç pilavı uygun olmaz.

Salata

Mevsim olarak uygun ne malzeme varsa o malzemelerden oluşturulacak salata da uygun olur. Örnek olarak mevsim salatası, çoban salatası yapılabilir.

Tas kebabı

Zeytinyağlı pırasa çeşit olarak zeytinyağlı bir çeşit olduğundan yanına herhangi bir et yemeği uygun olacaktır.

Ancak et yemeğinden önce yapılacaklar listesinde makarna veya bulgur pilavı olmalıdır. Et yemeği olarak güveç, tas kebabı olabilir.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir