Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Sarma, Türk mutfağının en özel lezzetleri arasında yer alır. Sarmanın yapımında zeytinyağı kullanıldığı için sağlık içinde yararlıdır.

Her yemeğin yanında iyi gidebilecek bir yemektir. Tercihe göre her öğünde servis edilebilir ve yenilebilir.

Zeytinyağlı sarmanın yanında tavuk yemekleri ve patates yemekleri yapılabilir. Bunların yanında birçok yemek daha tercih edilebilir.

Tavuk Yemekleri

Tavuk yemekleri, özellikle beyaz et sevenlerin vazgeçilmezidir. Birçok yemeğin yanında yer alabilir.

Özellikle zeytinyağlı sarma yemeğinin yanında iyi gidebilecek bir lezzettir. Bu ikili ile sofraları çeşitlendirebilir ve güzel bir menü hazırlanabilir.

Patates Kızartması

Patates kızartmasını, ister tavada kızartın ister fritözde kızartın her iki şekilde de patates kızartması zeytinyağlı sarma ile güzel bir ikili olur.

Bu güzel yemekler ile lezzetin tadına varabilirsiniz. Ayrıca bu yemeklerin yanına çorba ve garnitürler yapılarak bir menü hazırlanabilir.

Makarna

Zeytinyağlı sarma eğer tek başına doyurucu yemek olmuyorsa yanına yapılabilecek en ideal yemek makarnadır.

Peynirli makarna, kremalı makarna ve eğer zeytinyağlı sarma etsiz ise birde kıymalı makarna, zeytinyağlı sarmanın yanında iyi gider.

Sulu Patates Yemekleri

Her yemeğin yanına yakışan sulu patates yemekleri, zeytinyağlı sarmanın yanına da çok yakışır. Bu iki muhteşem bir lezzet oluşturur.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, Türk mutfaklarında tercih edilen çorbalar arasında yer alır. Zeytinyağlı sarmanın yanına da en iyi gidebilecek bir çorbadır. Bu ikili sofraları çeşitlendirir ve lezzeti artırır.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir