Zigon ve orta sehpa modelleri çeşitleri

Zigon ve orta sehpa modelleri çeşitleri

Zigon ve orta sehpa modelleri çeşitleri

Salon için en önemli mobilyaların başında sehpalar gelmektedir. Günümüzde sehpaların farklı renkleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Orta ve zigon sehpaların birbirinden güzel, değişik tasarımlarını satın almak mümkündür. Artık dekoratif mobilyalar oldukça revaçta diyebiliriz. Sehpa tasarımlarını incelediğimiz zaman özellikle kaliteden çok, dekoratif tasarımları dikkat çekmektedir.

İç mekan dekorasyonu için sehpa vazgeçilmez bir trend haline gelmiştir. Her zevke uygun modellerini netten görsellerden bulabilirsiniz. Ayrıca bu makalemizde sizler için birbirinden renkli, dekoratif, ve kullanışlı sehpa modellerini paylaştık.

Teknoloji, mobilya sektörüne inanılmaz katkılar sağladı. En büyük mobilyalardan en küçüğüne kadar her biri dekoratif ve ergonomik tasarımlarıyla hayatımızda yerlerin aldılar. Sehpaların büyük bir değişime uğradığını bilhassa belirtmek istedim.

Sade modellerden tutun fonksiyonel çeşitlere kadar aradığınız modelleri bulabiliyorsunuz. Orta sehpalar artık çekmeceli ve kitaplıklı bile olabiliyor. Sehpadan başka bir mobilyaya dönüşebiliyorlar. Sadece sehpa olarak değil, gazetelik ve kitaplık olarak bu mobilyaları ayrıca kullanabiliyorsunuz.

Ev dekorasyonuna uygun sehpalar seçiniz

Ev için seçilen bütün tekstil ürünleri ve mobilyaları uyumlu renkte olmalıdır. Biz ev hanımları, elimizden geldiğince bu detaya çok fazla dikkat ediyor, seçtiğimiz mobilyaların birbirileri ile uyumlu olmasına özen gösteriyoruz. Satın alacağınız sehpa modeli evinizle uyumlu renkte olmalıdır. Sırf farklı ve kaliteli diye, absürt renklerden uzak durmanızda fayda var. Sehpanın tamamlayıcı olması çok daha önemlidir. Salonunuza en uygun tasarımı seçmelisiniz, çevrenizdeki insanlardan ve eşinizden bu konuda fikir alabilirsiniz.

Evinizin koltukları ve halıları modern ve marjinal çizgilerden oluşuyorsa, ona uygun sehpayı almalısınız. Aksi takdirde siz gidip klasik yada ahşap sehpayı bu dediğimiz düzen için alırsanız, zıt görünüme neden olacaktır. Eşyalarınız spor tasarıma sahipse, spor sehpa modellerinden yana tercih kullanmalısınız.

Sehpa seçiminde marka ve kalite çok önemli!

1)   Sehpa nerede kullanılacağından  ziyade, kaliteli malzemeden üretilmesi çok önemlidir. Günümüzde metal ayaklıklı satılan zigon sehpaların bir çoğu ne yazık ki, belirli bir zaman sonra paslanmaktadır. Paslanmaz krom ayaklı sehpa olması gerekmektedir.

2)   Sunta sehpalar çok ucuz oluyor ama 2 yıl sonra çöpe atıyorsunuz. Uzun yıllar kullanabileceğiniz ve misafirlerinizin önüne gururla sunabileceğiniz mdf, paslanmaz krom ve kaliteli malzemeden üretilen zigon ve orta sehpaları tercih ediniz.

3)   Bellona ve istikbalde satışa sunulan orta ve zigon sehpa çeşitlerinin her biri kaliteli ve ömürlüktür.

4)   Evini yenilen hanımlarımız orta zehpa yada zigon alacaklarsa istikbal, alfemo, ikea ve bellona gibi veya bilindik markalardan sehpa alsınlar. Sehpayı satın almadan evvel satıcıya ” mdf mi?” yada hangi malzemeden üretildiğini muhakkak sorunuz.

Günümüzün trendi: dekoratif sehpalar

Üretim teknolojileri sürekli değiştiği için günümüzde artık modern ve dekoratif sehpalar adeta çağ atladı. Önceden ferforje ve klasik görünümlü sehpalar piyasada yer alırken, şimdilerde son derece modern, spor ve fonksiyonel sehpa modellerini bulabilmek mümkün. Ahşap sehpaları artık neredeyse görmek çok zor. Demode olsu ve günümüzün trendi dekoratif sehpalar onların yerini aldılar. Yıllardır alıştığımız çizgiler, değişik üretim malzemeleri ile harmanlanarak ev yaşantımıza farklı bir boyutta kattı. Kullanışlı özelliklere sahip olan bu sehpalar size ayrı bir huzur verecektir.

Sizlerde hoş ve canlı renklere sahip, sehpalar ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Yenlikçi ve modern mobilyalar, her zaman için ev dekorasyonuna katkı sağlamaktadır. Küçük ama salon dekorasyonunun vazgeçilmezi olan sehpalar şimdilerde oldukça dekoratif ve fiyatları çok ama çok uygun!

ahsap zigon sehpa beyaz sehpa modelleri beyaz sehpa cam sehpa modelleri deri zigon sehpa mdf sehpa modelleri orta sehpa modelleri ve cesitleri orta sehpa modelleri renkli sehpa modelleri

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir